Zenica Metalurji Mühendisliği

Zenica Metalurji Mühendisliği

Zenica metalurji mühendisliği her zaman için Türk öğrencilerin ilgilerini çeken ve mutlaka listelerine ekledikleri bölümlerden biridir.

Zenica Metalurji Mühendisliği

Zenica Metalürji Mühendisliği fakültesinde eğitim alıyor olmak sizin de kulağınıza hoş gelmiyor mu? Bir düşünün seçkin bir üniversite, Avrupa şehri ve farklı bir ortamda alınacak üniversite eğitiminin size katacağı artı değeri bir düşünün. Sizin de ilginizi çekti değil mi? O halde gelin Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Zenica Metalürji Mühendisliği bölümünde eğitim alıyor olmanın ne gibi avantajları olacağını birlikte bakalım.

Zenica Metalürji Mühendisliği Fakültesi diğer fakülteler ile birlikte 1950li yılların başında kurulmuş ve zaman içinde günün ihtiyaçlarına yönelik hizmet alanı değiştirmiştir. Ancak her zaman eğitim sisteminin yıldızı olarak kabul edilen Zenica Üniversitesi, son yıllarda yaptığı başarılı çalışmalara daha fazlasını katmış ve bu atılımlar sayesinde dünya genelinde isim yapmış üniversiteler arasında yer almıştır. Çağımızın ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış olan Zenica Üniversitesi son teknolojiye sahip derslik ve laboratuvarlardan oluşmaktadır. Öğrencinin bilgisini deneyime çevirebilmesi adına hiçbir emekten kaçınmayan okul yönetimi sürekli, olarak okulun fiziki şartlarında ihtiyaçlara göre düzenleme yapmaktadır. Diğer taraftan Avrupa’nın ve dünyanın en başarılı bilim adamlarına ev sahipliği yazan Zenica Üniversitesi, metalürji alanında yapılan birçok yeniliğe imza atmıştır. Gerek yerel etkinlikler gerekse ulusal ve uluslararası bilimsel etkinliklere ev sahipliği yapan Zenica Üniversitesi her yıl birçok bilim adamını davet etmekte ve öğrencileri bu seçkin kişiler ile birebir görüşmesine zemin hazırlanmaktadır.

Zenica Üniversitesi Eğitim Sistemi Nasıldır?

Zenica Üniversitesi’nin eğitim sistemi, günümüz koşullarında değerlendirilebilecek nitelikli ve modern bir sistemdir. Zenica Metalürji Mühendisliği fakültesinde eğitim alan öğrenci derslik ortamında bilgisini kâğıt üzerinde bırakmaz. laboratuvar ve atölye uygulamalarında bilgisini deneme fırsatı bulur ve pratik yapma imkânına sahip olur. Genel olarak 4. seviye akreditasyon sürecini geçerek Bologna kriterlerini benimseyen Zenica Üniversitesi, çağımızın en modern ve teknolojiye uyumlu eğitimini veren kurumlar arasında yer alır. Ayrıca gerek oluk içinde gerekse kampüs dışında gerçekleşene kültürel etkinliklerde görevlendirilen öğrenci bu sayede kalabalık ortamda kendisini ifade edebilme becerisi kazanır ve kalabalık korkusunu yener. Tüm bunlar dışında Avrupa’nın ortasında üniversite eğitimi alan öğrenci tüm sosyal ve kültürel aktivitelere ulaşabilir durumdadır. Böylece dolu dolu üniversite hayatı geçirebilmektedir.

Zenica Üniversitesi Diploması Türkiye’de Geçerli mi?

Zenica Metalürji Mühendisliği bölümünden mezun olan her öğrenci Eurobass mavi diploma almaya hak kazanır. Mavi diploma Türkiye YÖK Kurumu tarafından kabul edilmiştir ve dünya üzerinde de geçerli sayılmaktadır. Öğrenci mezun olduğunda sınırları ortadan kaldırarak istediği bir coğrafyada iş hayatına atılabilir. Geleceğinden kaygı duymayan ve işsiz kalma korkusu yaşamayan öğrenci tüm dikkatini eğitimine verebilmektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalığı ile kuracağınız bağlantı sayesinde sizin de Zenica Üniversitesi’ne kaydınızı sağlıklı bir biçimde gerçekleştirebilir ve hayatınıza yön vermenize yardımcı olabiliriz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!