zenica-universitesi-ilahiyat

Zenica Üniversitesi İlahiyat

İlahiyat eğitimlerinizi Zenica üniversitesi ilahiyat bölümünde almak isteyen kişiler çok doğru bir seçim yapmış olmaktadırlar.

Zenica Üniversitesi İlahiyat

Zenica Üniversitesi İlahiyat, İlahiyat alanında üniversite eğitimi almak istiyor fakat hangi üniversite olacağına karar veremiyorsanız bir de Zenica Üniversitesi’ni araştırmanızı öneririz. Bu noktada yurtdışında üniversite eğitimi almanın zorlukları ve maliyeti sizi korkutabilir. Ancak biraz araştırma yaptıktan sonra inanın hiç de sandığınız kadar korkulacak bir şey olmadığını siz de göreceksiniz. Zenica Üniversitesi İlahiyat Fakültesi son yıllarda kapılarını dünya genelinden öğrenciye açmıştır ve artık Türk öğrencilerinde en fazla tercih ettiği üniversiteler arasında yer almasıdır.

Zenica Üniversitesi öğrenciler açısından cazip kılan etkenler incelendiği zaman öncelikle dünya standartlarında nitelikli eğitim imkânı sunuluyor olmasıdır. Öğrenci modern ve uygulanabilir bir eğitim sürecinden geçtiği zaman iş hayatına başladığında bocalama evresi yaşamaz ve kendisini daha iyi ifade edebilir. Dünyanın en başarılı bilim adamları ve profesörlerine ve sahipliği yapan Zenica Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Bologna kriterlerini benimsemiş bir eğitim programına sahiptir. Bu sistem içinde öğrencinin sıradan vasat bir eğitimi sisteminden uzak tutularak modern uygulanabilir ve gerçek hayatta kullanabileceği bir eğitime sahip olması hedeflenir.

Zenica Üniversitesi, Avrupa üniversiteler birliği üyesidir. Bu sebeple uygulanan eğitim programları sürekli olarak kontrol edilmekte ve öğrencinin eğitim hakkını sonuna kadar değerlendirmesi, amaçlanmaktadır. Dünya geneline bakıldığında üniversiteler sıralamasında üst sıralarda yer alan kurumu son yıllarda yapılan baskılara dayanamamış ve artık yurtdışından da öğrenci kabulüne başlamıştır.

Zenica Üniversitesi’nde Eğitim Harç Bedeli

Zenica Üniversitesi İlahiyat bölümü diğer bölümler gibi yılık eğitim harç bedeli 1500 Euro’dur. Öğrenci dünyanın sayılı üniversitelerinden birisinde bu kadar düşük bir maliyet ile eğitim alabilmektedir. Ayrıca yüksek lisans ve doktora programlarının da eğitim harç bedelleri oldukça düşük düzeydedir. Bunun altında yatan neden ise Bosna Hersek yönetiminin eğitime destek vermesi ve daha fazla sayıda öğrencinin bu imkânlardan yararlanarak dünya standartlarında eğitim hakkını kazanmasıdır.

Zenica Üniversitesi’nde Sosyal Yaşam

Zenica Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde eğitim alan öğrenci keyifli ve dolu dolu bir öğrencilik süreci geçirecektir. Bu süreçte birbirinden farklı öğrenci kulüplerin üye olabilir, birçok spor kulübüne de dâhil olabilir öğrencilerin düzenlediği konser tiyatro gibi etkinliklerde yer alabilir. Ayrıca okul yönetimini öğrenci kulüpleri ile sıkı bir diyalog içinde bulunduğunu ve makul düzeyde yapılabilecek her etkinlik için yardımcı olunmaktadır. Ayrıca Bosna Hersek kültür olarak Türkiye ile benzerlik gösterdiğinden öğrenci gurbet hissini yaşamadan eğitim alabilir. Kendi ülkesine kendi insanına benzeyen bir ortamda zaman geçiren öğrenci tüm dikkatini eğitimine verir ve bunu sonucu olarak da başarı kaçınılmaz olur.

Zenica Üniversitesi İlahiyat fakültesinde eğitim almak için öncelikle Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşün ve bu yolda ne yapmanız gerektiğine dair bilgi alın. Konusunda uzman kadromuz ile istediğiniz bölümde eğitim almanıza yönelik çalışmalarımızı başlatalım ve kısa bir süre içinde kayıt işlemlerini tamamlayarak size yepyeni bir dünyanın kapılarını aralayalım.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!